Posiadając prawo jazdy kat. C, będziemy mogli prowadzić auta ciężarowe.

5 lipca, 2021 0 przez admin

Posiadanie prawa jazdy jest bardzo przydatną rzeczą, na jaką można sobie pozwolić w życiu. Gdy mamy prawo jazdy, mamy możliwość przemieścić się w różne miejsca własnym pojazdem oraz znacznie szybciej niż komunikacją miejską. Kategorie prawa jazdy są różne. Należy zacząć od kat. B, żeby móc przystąpić później do dalszych szkoleń na prawo jazdy.

Mamy możliwość także związać własną pracę z prawem jazdy i zostać wówczas tzw. kierowcą zawodowym. Wówczas z pomocą przychodzi prawo jazdy kat. C. Wymagania, jakie należy spełnić, by starać się o tą kategorię: to przede wszystkim musimy mieć prawo jazdy kat. B. Przy tym trzeba mieć ukończone 21 lat. Posiadając prawo jazdy kategorii C, będziemy mogli prowadzić auta ciężarowe przekraczające masą całkowitą 3,5 ton, dzięki czemu będziemy mogli pracować w tym zawodzie. Taki kurs na kat. C składa się z około pięćdziesięciu h, w tym 20 godzin teorii i minimum 30 h praktyki. Ponadto jest również taka alternatywa, iż można samodzielnie nauczyć się teorii a następnie zapisać się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Ażeby otrzymać kat. C prawa jazdy, należy również zdać test, na który mamy około trzydzieści minut. Po zdaniu testu teoretycznego odbywa się egzamin z praktyki.

Jest tutaj o tyle łatwiej, iż już pewne podstawy umiejętności jazdy są, bowiem mamy prawo jazdy kategorii B. Cena tego typu kursu wynosi plus minus od trzech tysięcy, zaś wszystko uzależnione jest od tego w jakiej miejscowości się zdaje. Przykładowo kurs prawa jazdy kat c Warszawa wymaga od nas około trzech tysięcy dwustu zł w co zależy od tego jak wiele godzin wykupimy.